1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 رأی 5.00 (1 Vote)

User Rating: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

تومور غده یا توده ای از بافت است که وقتی سلول های تقسیم می شونداشکال به وجود می اید.. تومور در حال رشد ممکن است بافت سالم جایگزین بافت غیرطبیعی کند. ممکن است ، باعث تضعیف استخوان شده و منجر به شکستن آن شود

اکثر تومورهای استخوان غیر سرطانی (خوش خیم).. بعضی از آنها سرطانی (بدخیم). تومورهای خوش خیم معمولا تهدید کننده زندگی نیست. تومورهای بدخیم می تواند سلول های بدن گسترش سرطان در سراسر (متاستاز)از طریق خون یا سیستم لنفاوی این اتفاق می افتد.

شرح

سرطان که در استخوان شروع می شود (سرطان استخوان اولیه) متفاوت از سرطان است که آغاز می شود در جایی دیگری در بدن گسترش می یابد و به استخوان سرطان استخوان ثانویه).

چهار نوع از رایج ترین سرطان استخوان اولیه عبارتند از :

چند میلوما

میلوم متعدد شایعترین سرطان استخوان اولیه است.. این مغز است که تومور بدخیم استخوان. میلوم متعدد را تحت تاثیر قرار حدود 5-7 نفر در هر 100.000 در هر سال با توجه به چند میلوما تحقیقات بنیاد ، بیش از 56،000 آمریکایی زندگی می کنند با این بیماری در هر سال. اغلب موارد در بیماران بین سنین 50 و 70 ساله دیده می شود.. هر استخوان می تواند نقش داشته باشد.

استئوسارکوم

استئوسارکوم دوم شایع ترین سرطان استخوان است.. این سال رخ می دهد در دو یا سه نفر جدید در هر یک میلیون نفر. اغلب موارد در نوجوانان اتفاق می افتد.. اغلب تومورها در اطراف زانو رخ می دهد. دیگر نقاط مشترک عبارتند از ران و شانه.

سارکوم

سارکوم بیشتر رخ می دهد که معمولا بین 5 و 20 سال سن داشتند. نقاط مشترک بسیاری از آنها بالا و پایین پا ، لگن ، بازو و دنده ها.

 

تا 70 سال سن داشتند. اغلب موارد شانه رخ می دهد در اطراف ران و لگن و یا.

انواع مختلفی از تومورهای خوش خیم استخوان وجود دارد.: بیشتر انواع متداول آن عبارتند از :

  • Non-ossifying fibromaunicameral (simple) bone cyst غیر ossifying fibromaunicameral (ساده) کیست استخوان
  • Osteochondroma Osteochondroma
  • Giant cell tumor ژانت سل تومور
  • Enchondroma Enchondroma
  • Fibrous dysplasia دیسپلازی فیبری

علت

برای بسیاری از تومور استخوان ، علت آن ناشناخته است.

نشانه ها

بیشتر بیماران مبتلا به تومور استخوان درد خواهد در منطقه از تومور را تجربه کنند. درد معمولا دردناک توصیف و کسل کننده. درد ممکن است یا ممکن است در رابطه با فعالیت بدتر. درد اغلب بیدار بیمار در شب.

اگر چه تومورها از تروما نه ایجاد می شود ، گاهی اوقات آسیب می تواند باعث صدمه زدن به تومور را آغاز کنیم. آسیب می تواند استخوان است که در حال حاضر توسط تومور برای شکستن تضعیف شود.. این درد اغلب شدید منجر به. برخی از تومورها می تواند در تب و عرق شبانه شود. بسیاری از بیماران از بروز علائم هر نه دارم ، اما توجه داشته باشید به جای یک توده بدون درد است.

گاهی اوقات ، تومورهای خوش خیم ممکن است کشف اتفاقا وقتی که پرتوهای ایکس با مشکل گرفته دلایل دیگر ، مانند رگ به رگ مچ پا یا روتاتور کاف.

آزمایش دکتر

اگر فکر می کنید ممکن است ، که استخوان تومور را مشاهده کنید دکتر شما در اسرع وقت درمان ممکن است برای تشخیص و.

گاهی اوقات ، عفونت ، استرس شکستگی ، و دیگر شرایط غیر تومور را از نزدیک می تواند شبیه به تومور.

دکتر شما گسترش مفصل جمع آوری اطلاعات کلی شما در مورد سلامت و نوع تومور ، اندازه ، محل ، امکان پذیر و وسعت.

تاریخچه پزشکی

. دکتر شما نیاز به یک شرح حال طبی کامل برداشته شده است. این امر شامل آموزش در مورد هر گونه داروها استفاده می کنید ، جزییات هر گونه تومور یا سرطان های قبلی که شما یا اعضای خانواده تان ممکن است داشته اند ، و نشانه تجربه می کنید.

معاینه فیزیکی

 

استخوان ران (استخوان ران) تومور.. این اشعه ایکس نشان می دهد که تومور که باعث فرسایش بشقاب مانند در انتهای استخوان ران.The insert shows the same قرار دادن نشان می دهد که تومور با استفاده از همان مقطعی تصویر رزونانس مغناطیسی (ام آر آی).

. دکتر شما جسمی شما را بررسی کند. تمرکز بر حجم تومور ، حساسیت به لمس در استخوان ، و هیچ تاثیر بر مفاصل و / یا محدوده حرکت. در برخی از موارد ، دکتر ممکن است بخواهید به بررسی دیگر قسمت های بدن خود را به رد کردن سرطان است که می تواند به استخوان گسترش.

Imaging تصویربرداری

دکتر شما احتمالا اشعه ایکس دریافت کنند.. انواع مختلف تومورها را صفات مختلف در اشعه ایکس. برخی از حل استخوان و یا به آن یک سوراخ در استخوان است.. بعضی از استخوان های اضافی باعث تشکیل می دهد. برخی می توانند ترکیبی از این یافته ها داشته باشد.

برخی از تومورها را یافته مشخصه در اشعه ایکس. در موارد دیگر ، ممکن است سخت به بگویید که چه نوع تومور نقش دارند.. مطالعات بیشتر تصویر برداری ممکن است مورد نیاز برای بررسی بیشتر برخی از تومورها. اینها ممکن است) عبارتند از تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (ام آر آی) محاسبه و یا توموگرافی (سی تی.

 

Thighbone (femur) tumor. استخوان ران (استخوان ران) تومور. The x-ray shows a bone tumor in the middle of the thighbone. اشعه ایکس نشان می دهد که تومور استخوان در وسط استخوان ران. The tumor is also seen using magnetic resonance imaging (MRI). تومور نیز دیده شده است با استفاده از تصویربرداری با رزونانس مغناطیسی (ام آر آی). The insert at the top shows a coronal MRI. درج در بالای صفحه نشان می دهد ام آر آی تاجی. The insert at the bottom shows a cross-sectional MRI. درج در پایین نشان می دهد ام آر آی مقطعی. The arrows on all images show the location of the tumor. فلش در تمامی عکس ها نشان می دهد محل تومور است.

 

Upper arm (humerus) tumor and fracture. فوقانی بازو (هومروس) تومور و شکست. This x-ray shows a fracture through a tumor in the middle of the bone of the upper arm. این اشعه ایکس نشان می دهد که از طریق شکست تومور در وسط استخوان بازو.

Tests تست

 

در بیوپسی سوزنی ، درج دکتر سوزن به داخل تومور به حذف برخی از بافت.

آزمایشات خون و یا ادرار ممکن است انجام شود.. یکی دیگر از تست بیوپسی است. بیوپسی حذف نمونه از بافت تومور. نمونه بافت است در زیر میکروسکوپ بررسی قرار گیرد.

دو روش اصلی از انجام نمونه برداری وجود دارد.

سوزن بیوپسی

درج دکتر سوزن به تومور به حذف برخی از بافت.. این ممکن است به دفتر دکتر انجام داده است در استفاده از بی حسی موضعی. رادیولوژیست می تواند ، انجام سوزن نمونه برداری با استفاده از برخی از انواع تصویربرداری ، مانند اشعه ایکس ، سی تی اسکن ، ام آر آی و یا به کمک مستقیم سوزن به تومور.

 

در نمونه برداری باز ، دکتر جراحی حذف بافت. این است که معمولا در اتاق عمل انجام می شود.

بیوپسی باز

دکتر جراحی حذف بافت. این به طور کلی در اتاق عمل انجام می شود. بیمار بیهوشی عمومی داده شده ، و یک برش کوچک ساخته شده است و بافت برداشته می شود.

درمان

تومورهای خوش خیم

در بسیاری از موارد ، تومورها خوش خیم فقط باید تماشا کرد.. بعضی از دارو می تواند درمان موثر با. برخی از تومورهای خوش خیم را در طول زمان ناپدید می شوند. این بخصوص برای برخی از تومورهای خوشخیم رخ می دهد که کودکان در.

تومورهای بدخیم

اگر شما مبتلا به تومور بدخیم استخوانی ، در صورت تمایل آن را به تایید گرفتن دوم به نظر. اگر شما سرطان استخوان ، تیم درمان ممکن است شامل چندین متخصص. \اینها ممکن است شامل متخصص ارتوپدی انکولوژیست ، متخصص پزشکی ، پرتو انکولوژیست ، رادیولوژیست ، و. اهداف درمان شامل درمان سرطان و حفظ عملکرد بدن است.

. پزشکان اغلب چند روش برای درمان تومورهای بدخیم استخوان ترکیب. درمان بستگی به عوامل مختلف ، از جمله مرحله سرطان (آیا سرطان گسترش یافته است) : محلیشده مرحله سلول های سرطانی موجود در منطقه به تومور و اطراف آن. متاستاتیک مرحله. سرطانها در نقاط دیگر بدن گسترش یافته است. تومور در این مرحله هستند جدی تر و سخت تر به درمان می کند.

پرتو درمانی

پرتو درمانی با دوز بالا با استفاده از اشعه ایکس برای کشتن سلولهای سرطانی و کوچک کردن توده.

درمان سیستمیک (شیمی درمانی)

این روش درمانی است که اغلب مورد استفاده برای کشتن سلول های تومور هایی که از جریان خون به گسترش می کند اما هنوز نمی توان اسکن و شناسایی در آزمون. شیمی درمانی معمولا هنگامی استفاده شود که تومور سرطانی که شانس بسیار بالا از گسترش است.

به طور کلی ، تومورهای بدخیم با استفاده از عمل جراحی برداشته. اغلب ، پرتو درمانی و شیمی درمانی در جراحی مورد استفاده در ترکیب با.

 

جراحی درمان

تومورهای خوش خیم

برخی از تومورهای خوش خیم می توانند سرطانی شوند یا گسترش (متاستاز). گاهی اوقات ممکن است توصیه دکتر برداشتن تومور (برداشتن) و یا برخی از تکنیک های روش های درمانی دیگر برای کاهش خطر شکستگی و ناتوانی. برخی از تومورها دوباره ممکن است ، حتی بارها و بارها ، پس از درمان مناسب است.

تومورهای بدخیم

نجات اندام جراحی

این عمل جراحی حذف بخش سرطانی از استخوان نگه می دارد اما عضلات اطراف ، تاندون ها ، اعصاب و عروق خونی. در صورت امکان ، جراح در میارم تومور و حاشیه از بافت سالم اطراف آن. استخوان برداشته است با جایگزین پیوند فلزی ایمپلنت (پروتز) یا استخوان.

قطع عضو

قطع حذف تمام یا قسمتی از بازو و یا ساق پا زمانی که تومور بزرگ و / یا اعصاب و عروق خونی وجود داشته باشد.

بهبود

هنگامی که برای درمان تومور استخوان به پایان رسید ، دکتر ممکن است مطالعات را بیشتر اشعه ایکس تصویر برداری دیگر و.. این می تواند تایید کند که تومور در واقع رفته است. بازدیدکننده داشته است دکتر منظم و آزمون هر چند ماه ممکن است مورد نیاز است. هنگامی که تومور ناپدید ، مهم است که برای نظارت بر بدن خود را برای نشانه های است که ممکن است بازگشت (عود).

در افق

تحقیقات ژنتیک است که منجر به درک بهتر از انواع تومورهای استخوان و رفتار خود. محققان در حال مطالعه طراحی ایمپلنت فلزی. \این اجازه می دهد تا عملکرد بهتر و دوام پس از عمل جراحی نجات اندام.

پیشرفت در توسعه از اندام مصنوعی شامل تکنولوژی کامپیوتر است. این است که منجر به عملکرد بهتر و کیفیت زندگی پس از قطع عضو.

. تحقیقات به داروهای جدید و ترکیبات جدید از داروهای قدیمی تر سرطان های منجر به بهبود مستمر در بقای استخوان. با دادگاه. آزمایشات بالینی ممکن است و شامل استفاده از درمان های جدید ممکن است نتیجه ارائه بهتر.

برگردان و تنظیم:

محمد نورمحمدی-بیولوژیست

www.oshagh.com

Tagged Under